Francijas Michelin grupa apstiprināja, ka nesen ir noslēgusi savu pirmo komerciālo līgumu par novatorisku piepūšamo vēja buru uzstādīšanu kuģošanā. Pirmā instalācija tiks veikta Francijas jaunajam patruļkuģim.
Jauno kuģi būvēs Socarenam kuģu būvētavas, un to projektēs Francijas flotes arhitektūras firma “Mauric”. Līgumu par projektēšanu un kuģu būvi 2024. gada decembrī piešķīra Jūrlietu, zivsaimniecības un akvakultūras ģenerāldirektorāts (DGAMPA), kas ir atbildīgs par jūras uzraudzību Francijas Atlantijas okeāna piekrastē. Konkurss tika izsludināts 2024. gada janvārī.
Ar 54 metru (177 pēdu) garumu ārzonas patruļkuģis ir paredzēts ilgstošām 12 dienu misijām. Iespējas paplašinātām misijām un energoefektivitāte bija dizaina atslēga. Kuģis izmantos dīzeļa-elektrisko hibrīda sistēmu ar vēja piedziņu. Tas ir paredzēts, lai nodrošinātu kuģi ar maksimālo ātrumu 17 mezgli un darbības rādiusu, kas pārsniedz 3600 jūras jūdzes ar kreisēšanas ātrumu 12 mezgli.
Michelin tika izvēlēts, lai nodrošinātu vēja dzinējspēku, izmantojot savu WISAMO (Wing Sail Mobility) projektu. Spārnu buras platība būs 170 kvadrātmetri (1829 kvadrātpēdas). Michelin ziņo, ka, optimizējot kuģa konstrukciju un darbības profilu, ir sagaidāms degvielas patēriņa samazinājums par aptuveni 15 procentiem.
WISAMO koncepts sastāv no teleskopiskas, piepūšamas spārnu buras. Tas ietver intuitīvu, automatizētu vadības sistēmu un vienkāršotu saskarni, kas ievērojami samazina kuģu integrācijas problēmas. Sistēma ir balstīta uz trim galvenajām sastāvdaļām, tostarp pašnesošu teleskopisko mastu, kas ir pilnībā ievelkams, un izturīgu viegla auduma apvalku, kas tiek piepūsts zemā spiedienā, veidojot simetrisku spārnu buras profilu. Pilnībā automatizēta vadības sistēma pārvalda visas buru funkcijas (pacelšana, nolaišana, regulēšana, manevrēšana, rifošana un aizsargnovietošana atbilstoši vides apstākļiem), novēršot nepieciešamību pēc papildu apkalpes darba slodzes.
“Mauric” ziņo, ka kuģa dizains ar tērauda korpusu un alumīnija virsbūvi piešķir ārkārtīgi lielu nozīmi kuģošanas un apkalpes ērtībām. Tajā būs 20 cilvēku apkalpe, un konstrukcijā ir integrēta pretšūpošanās stabilizācija, kas apvieno aktīvās korpusa komponentes un pasīvo šķidruma brīvas virsmas tvertni, lai nodrošinātu optimālu darbību visos jūras stāvokļos.
Būvniecība tiks veikta Socarenam kuģu būvētavā Boulogne-Sur-Mer, piegāde plānota 2027. gada otrajā pusē. Kad tā tiks pabeigta, tā aizstās aptuveni 40 gadus veco patruļkuģi Iris. Jaunais kuģis atradīsies Larošelā un darbosies gar Atlantijas okeāna piekrasti, jo īpaši Biskajas līcī. Tā misija ir jūras uzraudzība un zivsaimniecības normatīvā izpilde, kā arī navigācijas uzraudzība, jūras piesārņojuma kontrole, vides tiesību aktu izpilde un meklēšanas un glābšanas operācijas.
Micheline pirmo reizi savu spārnu buru koncepciju atklāja 2021. gadā, uzsverot iespējas atbalstīt jūras dekarbonizāciju. Buras koncepcija saņēma projekta apstiprinājumu no DNV, un 2023. gadā tika veikti pirmie izmēģinājumi uz MN Pelican klāja, kas demonstrēja sistēmas izturību.
Lasiet vairāk rakstus mūsu blogā Blogs - Polundra.eu.